چرا باید مدارک را تایید کنیم؟
مسئولین اداری کشور آلمان با توجه به آشنا نبودن مدارک در کشور های مختلف تایید مدارک توسط سفارت را جایگزین است.علام قرار داده اند. پس برای هر گونه مهاجرت به آلمان، نیاز به تأیید مدارک می باشد.
با تأیید مدارک صحت امضا، سمت امضا کننده و بعضأ صحت مهرهای مندرج بر مدرک تایید می شوند.
قبل از تایید مدارک توسط سفارت آلمان، در ابتدای کار لازم است. تأیید مدارک توسط ادارات ایرانی (دادگستری، وزارت امور خارجه و ..) انجام پذیرد.

آیا برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های آلمان نیاز به تایید مدارک در سفارت آلمان می باشد؟
در کشور آلمان بسیاری از دانشگاه ها برای بررسی شرایط فرد درخواست دهنده پذیرش، تنها کپی برابر اصل که مورد تایید سفارت است. را می خواهند و نیازی به اصل مدرک نمی باشد.

آیا می توان اصل مدارک فارسی را به تأیید سفارت آلمان رسانید؟
خیر، امکان تأیید و تصدیق اصل مدارک ایرانی به طور کلی امکان پذیر نمی باشد. ادارات ایرانی اصل مدارک را تأیید نمی کنند. و امکان تأیید اصل مدارک ایرانی توسط سفارت نیز به دلیل تعداد بسیار زیاد مراجع صدور املاک ،ادارات و یا دفتر خانه های اسناد رسمی وجود ندارد.
بنابراین بدین منظور لازم است. مدارک را جهت ترجمه به یک دارالترجمه معتبر تحویل داده و ترجمه پلمپ شده این مدارک به همراه اصل آنها و همینطور به تعداد لازم کپی ساده(از اصل و ترجمه تمامی صفحات) را جهت انجام روند تایید جمع آوری نمود. لازم به ذکر است. که وزارت امور خارجه ایران تنها ترجمه مدارکی که توسط مترجمین رسمی دادگستری صورت گرفته است. را تایید و تصدیق می نماید.

هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان به چه صورت می باشد؟
درصورتی که تایید کپی (اصل مدارک و ترجمه آنها) را بمنظور ارائه به دانشگاه نیاز دارید، می توانید با مکاتبه ایمیلی با 5 دانشگاه مورد نظر، 5 سری کپی از تمامی مدارک خود را به صورت رایگان در این سفارت به تایید برسانید. در این مکاتبات تنها کافیست از دانشگاه مورد نظر در مورد نحوه پذیرش و مدارک مورد نیاز آن دانشگاه سوال بپرسید و پرینت این پرسش و پاسخ ها با دانشگاه ها را در روز تعیین شده جهت تایید مدارک با خود به همراه داشته و به آفیسر مربوطه تحویل دهید..

برای تایید مدارک بصورت پولی نیز بسته به تشخیص آفیسر، لازم است. به ازای هر نسخه بین 20 تا 40 یورو پرداخت نمایید. که این مبلغ با توجه به نرخ روز ارز صرفا بصورت معادل ریالی بصورت وجه نقد از شما دریافت خواهد شد. .

آیا مدارک حتما باید به زبان آلمانی ترجمه شود؟
برخی از دانشگاه های کشور آلمان ترجمه مدارک به زبان انگلیسی را نیز پذیرفته و مورد بررسی قرار می دهند. اما تیم تخصصی ما به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند. توصیه می کند، مدارک خود را به زبان آلمانی ترجمه کنن.د. تا از مشکلات احتمالی آتی جلوگیری شود.

روند تایید مدارک در سفارت آلمان به چه صورت می باشد؟
پس از جمع آوری و ممهور نمودن مدارک و ترجمه های معتبر خود می توانید جهت تأیید مدارک در سفارت آلمان که فقط به صورت حضوری انجام پذیر می باشد، اقدام نمایید. در ابتدای امر باید بصورت اینترنتی از قسمت دریافت وقت تایید مدارک سایت اصلی سفارت آلمان اقدام به رزرو نوبت تایید مدارک نموده و سپس در تاریخ و ساعت تعیین شده، خود و یا یکی از آشنایان مورد اطمینان شما جهت انجام این امر به سفارت مراجعه نماید.
در صورتی که شخصی بجز خود شما جهت تایید مدارک به سفارت آلمان مراجعه میکند، لازم است. اسم و فامیل وی را در صفحه رزرو وقت به عنوان مسنجر(پیام رسان) وارد کرده باشید.
پ.ن1: دقت کنید. که به هیچ عنوان کپی های گردآوری شده توسط منگنه به یکدیگر متصل نشوند و درصورت نیاز به دسته بندی از گیره کاغذ استفاده نمایید.
پ.ن2: توجه داشته باشید که در صورت خدشه دار شدن پلمپ ترجمه ممهور شده و یا ایجاد هرگونه تغییر در آنها، آفیسر پشت باجه سفارت مدارک را نامعتبر دانسته و آنها را جهت تایید از شما نخواهد پذیرفت.
پ.ن3: کپی های گرد آوری شده برای تأیید، نیاز به برابر با اصل شدن و یا ممهور شدن توسط هیچ ارگانی نداشته و 5 سر کپی ساده از اصل و کپی مدارک مورد نیاز کفایت می کند.
پ.ن4: اصل پاسپورت را حتما همراه داشته باشید و صفحه اول آن را (با خودکار معمولی آبی یا مشکی) قبل از گرفتن کپی امضا کرده باشید.

چه زمانی مدارک تایید شده توسط سفارت به افراد تحویل داده می شود؟
به طور معمول تأیید مدارکی که شامل پرداخت هزینه می باشد، در همان روز ساعت 2:30 تحویل افراد داده شده و مدارکی که تایید آنها از پرداخت هزینه معاف بوده، معمولا در روز کاری بعد حدود ساعت 2:30 آماده تحویل می باشد.

ساعت کاری سفارت آلمان به چه صورت می باشد؟
سفارت آلمان جهت تایید مدارک در روز های یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:30 صبح تا 10:30 فعال می باشد.

برای امتیاز دادن کلیک کنید.
[تعداد: 5 میانگین: 4.8]