مطالبی درباره کپی برابر اصل سفارت آلمان

پرچم آلمان

منبع: سایت سفارت آلمان

هموطنان عزیر باید توجه داشته باشند که به منظور تایید کپی مدارک، اصل مدرک و کپی های مربوط به هر یک از مدارک را همراه با خود به سفارت ببرند. هزینه تایید برای یک کپی مدرک با زبانی به خط لاتین برابر در زمان نگارش این پست برابر با 10 یورو بوده و برای تایید کپی مدرک به خط غیر لاتین 15 یورو.

توجه کنید که سفارت مبالغ خدمات را به یورو دریافت میکند.

نکته: تعداد حداکثر ۵ نسخه کپی از ترجمه مدارک مورد نیاز دانشگاه های آلمان برای کسانی که اخذ پذیرش ار دانشگاه های آلمان را دارند و یا مکاتبه ای با دانشگاه مقصد که نشان دهنده ی مراحل پذیرش شخص در دانشگاه باشد، توسط سفارت آلمان به رایگان انجام میشود. برای این منظور باید مدارکی ارایه دهید که نشان دهد برای تحصیل در یک دانشگاه در آلمان داوطلب شده اید. به منظور تأیید هر سری از کپی ها، مدرک درخواست پذیرش و یا مکاتبه با دانشگاه مورد نیاز می باشد.

البته توجه داشته باشید که در این مورد فقط مدارکی معاف از پرداخت هزینه اند که برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه ضروری هستند. مثال هایی از این مدارک میتواند قبولی در کنکور و یا مدارک تحصیلی باشد.

 

تایید کپی مدارک توسط سفارت تنها نشان دهنده این است که کپی برابر اصل است. بنابراین اصالت مدرک اصلی، امضاء و یا مهر صادر کننده و یا سمت ایشان توسط سفارت تایید نمی گردد. اصالت یک سند یا مدرک، تنها از طریق نمایندگی خارجی ایران در آلمان می تواند به تایید و تصدیق برسد. اطلاعات مرتبط به این موضوع را از طریق لینک ​میتوانید جست و جو کنید.

تأیید مدارک با ارسال توسط پست از آلمان و یا از طریق ادارات آلمانی، اصولا امکان پذیر نیست. تأیید و تصدیق مدارک فقط به صورت حضوری در باجه امور حقوقی و کنسولی سفارت صورت می گیرد. اقوام، آشنایان، وکالی دادگستری و یا دارالترجمه ها می توانند از طرف شما برای درخواست تأیید مدارک اقدام کنند، و در این صورت نیازی به ارائه وکالتنامه برای شخص مراجعه کننده نمی باشد. 

ساعت کار باجه ها: یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 30:7 الی 30:10 (در زمان نگارش این پست، برای دریافت اطلاعات به روز در مورد زمان کار سفارت و مطالب این پست به این لینک مراجعه نمایید)

جهت درخواست تأیید مدارک، میتوانید از طریق سیستم وقت دهی سفارت آلمان در تهران، وقت قبلی خود را تعیین نمایید.برای اطالعات بیشتر لطفا به وبسایت سفارت مراجعه نمایید. بطور معمول مدارک تایید شده حدود ساعت ۲:۳۰ ظهر همان روز آماده تحویل خواهند بود. در موارد نادری امکان دارد بررسی مدارک و یا ترجمه آن الزامی باشد، به همین خاطر روند انجام کار ممکن است چند روز یا حتی چندین هفته به طول انجامد. چنانچه مدارک خود را برای ارائه درخواست ویزا الزم دارید، دقت فرمایید که تأیید مدارک خود را در روز درخواست ویزا انجام نداده و قبال به تأیید مدارک خود مبادرت فرمایید.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات رایگان و یا فوری سامانه هوشمند سفارت یار میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

کسب درآمد از سامانه سفارت‌یار با معرفی ما به دیگران

کسانی که ما را به دیگران معرفی می‌کنند به ازای هر شخص معرفی شده که از خدمات ما استفاده کند ۴۰ هزار تومان کارمزد دریافت می‌کنند.

کسانی که با لینک معرف از خدمات ما استفاده می‌کنند ۴۰ هزار تومان تخفیف میگیرند.

برای امتیاز دادن کلیک کنید.
[تعداد: 8 میانگین: 4.9]