تعیین وقت سفارت برای تایید مدارک

تعیین وقت تایید مدارک سفارت را می توانید خودتان و به صورت رایگان از طریق سایت اینترنتی سفارت انجام دهید. در صورتی که تعیین وقت سفارت را به شخص ثالثی واگذار می نمایید، لطفاً توجه داشته باشید که تضمینی از طرف بخش روادید برای اعتبار این اشخاص وجود ندارد.

پذیرش مدارک جهت تصدیق/تأیید کپی برای مراجعینی که هفته بعد دارای وقت تعیین شده برای بخش روادید جهت ارایه درخواست می باشند و یا بخش روادید از آن ها ارایه این مدارک جهت تکمیل نقص مدارک را درخواست نموده است، همواره روزهای دوشنبه و پنجشنبه صورت خواهد گرفت.

اجازه ورود تنها با ارائه تأییدیه وقت بخش روادید برای هفته بعد و یا درخواست ارائه شده از سوی بخش روادید برای تکمیل نقص مدارک داده خواهد شد. به دلیل تعداد زیاد مراجعین، برای ورود و انجام کار در این روزها تضمینی وجود ندارد، از این رو همچنان گرفتن پیشاپیش وقت پیشنهاد می گردد.

درصورت تأیید وقت مصاحبه از سفارتخانه‌های آلمان در دیگر کشورها، باید علاوه بر تأییدیه وقت مصاحبه، تصویر گواهی اقامت مربوط به آن کشور که مصاحبه‌ ویزا در آن انجام خواهد شد را نیز ارایه نمایید. (مثلاً اگر برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آلمان در گرجستان اقدام نموده‌اید، باید کپی گواهی اقامت در گرجستان را ارایه کنید).

تحویل مدارک در روزهای دیگر تنها با وقت قبلی امکان پذیر است

نکته جدید: از تاریخ 12 بهمن 1394 ( برابر با 01 فوریه 2016) ترجمه های مدارک فارغ التحصیلی شغلی و تحصیلی شما به صورت رایگان تایید و تصدیق نخواهد شد، بلکه فقط کپی آن ها مورد تایید قرار خواهد گرفت. لطفا اطلاعات مربوطه در خصوص روند جدید را از برگه راهنما جهت تایید و تصدیق کپی، دریافت نمایید.

تایید مدارک ایرانی

مدارک رسمی ایرانی را می توان برای استفاده در ادارات آلمان تایید کرد. ادارات و مقام های آلمانی که درخواست مدرک کرده اند، به شما می گویند که آیا تایید سفارت لازم است یا نه. از جمله مواردی که معمولا تایید مدارک ایرانی لازم است عبارت است از تایید طلاقی که در ایران صورت گرفته است. سفارت این حق را برای خود محفوظ می دارد که در موارد مورد تردید درخواست مدرکی کند که نشان بدهد مدارک تایید شده چه مصرفی دارند.

برای اسناد و مدارک ایرانی، در تهران خدماتی تحت عنوان “روند جایگزین تایید و تصدیق مدراکــ” ارایه می دهیم. به این ترتیب، سفارت بر اساس نمونه امضاهای جدید، مهر و امضای وزارت امور خارجه را تایید می نماید. لطفا توجه داشته باشید مدارکی که دیگر حاوی نمونه امضای جدید نباشد از سوی ما مورد تایید و تصدیق قرار نخواهد گرفت.
در مورد اصل بودن اسناد به خودی خود، گواهینامه ای صادر نخواهد شد.
با امضای طرف ایرانی (وزارت دادگستری و وزرات امور خارجه) از سوی ایشان تایید می شود که ترجمه مدارک، از سوی یک مترجم رسمی انجام شده است. تایید و تصدیق اصل مدارک، از سوی سفارت آلمان انجام نمی پذیرد.

از آن جایی که مسئولین کنسولی موظف به همکاری در حفاظت از تبادل اسناد در داخل کشور و حفظ اعتماد به مطمئن بودن گواهی های دولتی می باشند، می توانند در صورت مشکوک بودن به صحت سند و یا در صورتی که سند به طورمشخص حاوی مطالب کذب باشد، از تأیید مدرک امتناع ورزند.

هزینه تایید مدارک طبق مقررات قانون هزینه خارج از کشور

این هزینه ها به شرح زیر است (لطفا برای هزینه های به روز و دقیق به سایت سفارت مراجعه تمایید):

  • 25 یورو برای شناسنامه ایرانی ، گواهی ولادت، سند ازدواج، سند طلاق، گواهی فوت، گواهی تجرد.

  • 45 یورو برای سایر مدارک ( احکام دادگاه، گواهی سوء پیشینه، سایر گواهی ها)

هزینه هنگام درخواست به یورو دریافت می گردد. اگر مدرکی یا سندی تایید نشود، مثلا به دلیل جعل، ۷۵٪ هزینه ( یعنی ۱۵ و یا ۳۰ یورو) هزینه اخذ می شود. گذرنامه های ایرانی تایید نمی شوند. کپی آن ها می تواند تایید شود.

سامانه سفارت یار تاریخچه باز شدن وقت های تایید مدارک سفارت آلمان را ذخیره می‌کند. در جدول زیر وقت های باز شده در طول هفته گذشته را مشاهده می‌کنید.

سفارت آلمان وقت های کنسلی و یا وقت های چدید باز شده را در جایی اعلام نمی‌کند. بنابراین سامانه سفارت‌یار این اطلاعات را جمع آوری می‌کند و تعداد وقت های باز شده در هر روز را ذخیره می‌نماید. این جدول وقت های باز شده سفارت المان جهت تایید مدرک را به ترتیب تاریخ و دوره باز شدن وقت ها نشان می‌دهد.

زمانبندی وقت سفارت

تاریخچه‌ی باز شدن وقت‌های سفارت آلمان در هفته‌ی گذشته

جدول باز شدن وقت های تایید مدارک سفارت آلمان (در هفته گذشته):

تاریختعداد وقت هااولین روزآخرین روز

جدول باز شدن وقت های تایید امضا سفارت آلمان (در هفته گذشته):

تاریختعداد وقت هااولین روزآخرین روز
29.09.201x13.10.2013.10.20
23.09.201x07.10.2007.10.20
22.09.201x06.10.2006.10.20

کسب درآمد از سامانه سفارت‌یار با معرفی ما به دیگران

کسانی که ما را به دیگران معرفی می‌کنند به ازای هر شخص معرفی شده که از خدمات ما استفاده کند ۴۰ هزار تومان کارمزد دریافت می‌کنند.

کسانی که با لینک معرف از خدمات ما استفاده می‌کنند ۴۰ هزار تومان تخفیف میگیرند.

برای امتیاز دادن کلیک کنید.
[تعداد: 4 میانگین: 4.8]